my production

21. července 2007 v 0:31 | Denczii |  moreover
Se mi budete urcite smat :-P ae ted sem promazavala dokumenty a narazila sem na jednu pohadku co sem napsala nekdy pred 2 rokama bo pred rokem. No jako zhodnot Te sami :-P

PS: siim budte hodny O:-) ...aucky... :-D

HRADEK
Na jednom zchátralém hradě se to jen hemží strašidly.Nejsou to ale zlá strašidla, to ne jsou to mírumilovná a jen občas zahoukají nebo zachrastí řetězy aby se o nich vědělo.Na tomhle hrádku ale žije ještě jeden duch kterému se říká: "Krvavý Baron".
Tenhle Krvavý Baron má strašení tuze rád.
Strašidla si na hrádku žila jako v bavlnce nikdo je nechtěl vystrnadit ani je nikdo nechtěl předvádět jako atrakci.Asi protože o nich žádný smrtelník nevěděl.Jenže o hrádek se začalo zajímat město kterému patří ale o tom že tam straší neměl nikdo ani páru.Proto tam byla vyslána skupina historiků kteří měli zjistit jestli by byl hrádek vhodný pro turistický ruch.A byl!Všechna strašidla se to dozvěděla opravdu světelnou rychlostí protože tady se může říct že i stěny mají uši a bude to pravda.Na hrádku vypukla panika.Každý se ptal každého jestli je to opravdu pravda že na JEJICH hrádku se to bude jen hemžit turisty ale ke vší smůle každé strašidlo,každý duch tuhle informaci musel potvrdit.Proto přesně o půl noci Krvavý Baron svolal strašidelnou schůzi.Trvalo dlouho než utěšil hluk který kuli panice nastal. "Náš plán je jasný" Zvolal Krvavý Baron když hluk utichl. "Musíme dát naše schopnosti dohromady a nedovolit smrtelníkům obsadit náš hrádek."Všichni souhlasili a proto se začal připravovat plán jak vyděsit smrtelníky kteří sem začnou chodit.
Týden možná dva se na hrádku nic nedělo až jednoho letního dne přišel do hrádku starý pán.Byl menší postavy a jeho vlasy byli už šedivé.Táhl za sebou dva velké kufry na kolečkách a pobroukával si ňákou melodii.Strašidla nevěděla co mají dělat byli v šoku, čekaly tak deset možná dvacet smrtelníků a ted jenom jeden!Nevěděly co mají dělat.Až se Krvavý Baron odhodlal doletět si smrtelníka prohlédnout zblízka.Ve dne totiž duchové nejsou vidět.Ještě nebyl ani u staré lípy která stála před vchodem do hradu a už ne něj pan Kletečka -tak se totiž smrtelník jmenoval-volal : "Dobré odpoledne vinšuju mladej pane vy ste asi místní že?Moc mně těší já sem pan Kletečka a budu tady dělat dvorního kastelána".Krvavý Baron polkl na prázdno a díval se na Kletečku s otevřenou pusou. "Jjjjaaa jjjaaakk jjakk." Zakoktal. "Jak vás vidím?"Dokončil za něj Kletečka a pousmál se. "No inu to je tak."Povídá. "Já se o duchy tak trochu zajímám je to totiž můj koníček.No a tím pádem na ně i věřím" "Aha, ale mi tady žádný lidi nechceme a už vůbec ne takový který by nás dokonce i viděli přes den." "Aha,jistě to chápu ale..." Kletečka to ani nestihnul dopovědět když přiletěla Bílá paní a praštila Barona čím si do hlavy. "To se sluší takový milí pán a vy ho přivítáte takhle!No tohle kde vás vychovali ve stáji?"Zhrozila se Bílá paní,usmála se na Kletečku a přívětivě a mile pravila: "Dobrého odpoledne pane eee.." "Kletečka" Dopomohl jí ¨. "O´ jistě ano pan Kletečka.Takže mohla bych vám nabídnout pomocnou ruku pane Kletečka? Ale uvědom te si laskavě něco za něco já ted pomohu vám a vy pak pomůžete mně." "S tím by se dalo souhlasit,vím totiž co po mě asi drahá Bílá paní budete žádat." "Ano?!?" podivila se Bílá paní. "Totiž abych vám dal klid od turistů že?" "Ano přesně o to nám jde."Prozradila Bílá paní. "Tak tedy........"začal vykládat Kletečka.Jeho plán byl lepší než plán strašidel a proto se pořádala další schůze-tentokrát hned po setmění aby pan Kletečka mohl jít brzy spát-na téhle schůzi se nadnesl Kletečkův plán a strašidla byla seznámena s novým kastelánem.Trvalo hodně dlouho než pan Kletečka dostal první zprávu o tom že se na hrad chystají turisté ale strašidla byla připravena.Dalšího rána hned po snídani přijel k hrádku autobus a v něm kdo jiný než turisté.Pan Kletečka je uvítal obličejem od krve-kečupu-a hrozným křikem a voláním o pomoc.Do toho se přiřítil průhledný krvavý baron doprovázen ostatními strašidly a duchy a hromově se zasmál: "Ha ha ha,smrtelníci!!!Vyřiťte všem kdo by jen chtěl okolo hrádku projíti že Já Krvavý Baron mu vlastnoručně setnu hlavu!"
A ukázal na ležícího Kletečku který byl celý od kečupu.Najednou vypukl hrozný řev a všichni začali bleskurychle nasedat zpátky do autobusu.Když turisté byli z dohledu Kletečka se zvednul a začal se smát.Krvavý Baron se na něj podíval a řekl: "Drahý příteli když už máme od turistů pokoj odjedete?" Kletečka se na něj podíval usmál se a řekl: "Co pak bych mohl?Vždyť jinde mě vetší štěstí nečeká."A tak pan Kletečka a strašidla žijí na hrádku spokojeně, a jestli ještě neumřeli-pan Kletečka-tak tam žijí do dnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Toe geniální

...

Komentáře

1 SwEeTkA* SwEeTkA* | Web | 21. července 2007 v 0:40 | Reagovat

mnoo ne tak docela:-) Tobě taky brou noc a kásné sníky :o**

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama